Poradniki zdrowotne – zestawienie

Istnieje mnóstwo poradników zdrowotnych, ale nie każdy z nich przynosi oczekiwane przez czytelnika skutki. Wiele z nich jest ponadto najzwyczajniej w świecie nużących. My postanowiliśmy stworzyć zestawienie pięciu – naszym zdaniem najbardziej fachowych, a zarazem przystępnych poradników medycznych na współczesnym rynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją!

Postaw na zdrowie – Andrzej Janus

Jeśli sami nie zadbamy o własne zdrowie, to nikt za nas tego nie uczyni. Takie credo przyświeca poradnikowi Andrzeja Janusa pt. „Postaw na zdrowie”. Jest to książka stanowiąca kompendium wiedzy na temat zdrowia uwarunkowanego właściwym odżywianiem. Z lektury dowiemy się m.in. jak zapobiegać podstawowym schorzeniom wynikającym ze złego odżywiania takim jak cukrzyca, czy zyskująca na popularności w ostatnich latach – otyłość.

Przewodnik po świecie suplementów – Mark Moyad

Jeśli szukacie kompendium wiedzy związanej z leczeniem najpopularniejszych schorzeń, to książka „Przewodnik po świecie suplementów” autorstwa Marka Moyad’a jest wyborem perfekcyjnym. Metody leczenia (również te naturalne) począwszy od zgagi, poprzez bóle kolan, skończywszy na łuszczycy i migrenie. Każda dolegliwość została sumiennie opisana przez autora, a najważniejszym aspektem przewodnika są skuteczne metody uśmierzania bólów oraz zwalczania schorzeń.

Siła ziół – Patrycja Machałek

Z racji coraz większej popularności medycyny naturalnej oraz alternatywnej coraz szerszym zastosowaniem cieszą się naturalne zioła praktykowane jeszcze za czasów naszych babć, a nawet prababć. Przykładem skutecznych zastosowań i niekonwencjonalnych metod leczenia dolegliwości na bazie sprawdzonych ziół jest książka „Siła ziół” autorstwa Patrycji Machałek. Lektura jest praktycznym poradnikiem pozwalającym poznać potęgę natury od praktycznej strony. Dzięki niemu poprawimy nie tylko kondycję zdrowotną, ale także nasze samopoczucie.

Poniżej pępka – Andre Reitz

W zestawieniu nie może zabraknąć poradników medycznych skierowanych względem panów. Doskonałym przykładem jest książka „Poniżej pępka” autorstwa Andre Reitz’a w której specjalista rozprawia się z problemami neurologicznymi mężczyzn. Lektura obnaża tajemnice związane z tego rodzaju „męskimi” dolegliwościami odzierają poczucie niepotrzebnego wstydu i zakłopotania u przedstawiciel płci męskiej. Pozycja powinna w sposób przystępny oraz skrótowy przybliżyć informacje dotyczące zdrowia panów.

Udar mózgu i afazja – Tadeusz Kaczmarek

Autorem owej książki jest Tadeusz T. Kaczmarek, specjalista – naukowiec, który przeżył udar mózgu. Na podstawie własnych doświadczeń autor przybliża subiektywne odczucia towarzyszące schorzeniu, a także charakteryzuje postawy psychologiczne osób towarzyszących mu w pokonywaniu rozmaitych trudności spowodowanych chorobą. Sam wskazuje, że lektura ta ma na celu znalezienie wspólnej drogi w trudnych chwilach, a takich nie szczędzi nikomu życie.

Przy współpracy z https://www.allecco.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *