Odszkodowanie przy błędach medycznych

Jeśli chodzi o proces dochodzenia odszkodowania oraz zadośćuczynienia za medyczne błędy, sprawę całą reguluje tutaj ustawa, która została uchwalona w listopadzie, 2008 roku. To ustawa o prawach pacjenta i Rzecznika praw pacjenta. Zgodnie z przepisami tej ustawy wyjaśnione są zasady, na podstawie których należy dochodzić odszkodowania oraz zadośćuczynienia wówczas, gdy wystąpią medyczne zdarzenia.

Zdarzenia medyczne

Czyli zakażenia biologicznymi czynnikami o charakterze chorobotwórczym, czy tez dojdzie do uszkodzenia cielesnego albo rozregulowania zdrowia pacjenta, czy też śmierci. Takie zdarzenia mogą być następstwem trzech czynników, które są niezgodne z aktualnie posiadaną medyczną wiedzą. Po pierwsze chodzi tutaj o diagnozę. Jeżeli prowadzi ona do niewłaściwego leczenia lub powoduje występowanie opóźnień leczenia właściwego, będzie się to przyczyniało do rozwoju choroby. Dodatkowo, chodzi tutaj o leczenie, w tym również wykonywanie zabiegów, które mają charakter operacyjny, a w których następstwie dochodzi do konkretnego uszkodzenia zdrowia lub nawet zgonu pacjenta. Trzeci czynnik to zastosowanie konkretnego produktu leczniczego albo wyrobu medycznego, który będzie powodował również zdarzenia niepożądane. Można otrzymać rentę wypadkową w Łodzi jeśli kwalifikujemy się do tego. Te trzy przesłanki są dzisiaj podstawą do tego by dochodzić odszkodowania oraz zadośćuczynienia w przypadku medycznych zdarzeń, które wyżej wspomniane negatywne skutki powodują. Trzeba mieć na uwadze, że tutaj będziemy mieli do czynienia z wieloma czynnikami, które będą idealnie oddawały cały temat.

Prawnik specjalizujący się w odszkodowaniach

Warto zaznaczyć, że w kontekście odszkodowanie medycznych mamy na rynku wielu prawników, którzy specjalizuje się właśnie w tych sprawach, w związku z powyższym trzeba będzie się dokładnie zastanowić nad tym, w jaki sposób wybór takiego specjalisty będzie warunkował potem powodzenie takiego działania, które będzie się mogło przełożyć na bardzo korzystny wynik takiego postępowania. Warto nawiązać współpracę z taką kancelarią, która posiada duże doświadczenie w tego typu sprawach, ponieważ tu mamy do czynienia ze znajomością procedur oraz efektywnymi scenariuszami działania w wielu przypadkach co ewidentnie będzie mogło się przełożyć na bardzo solidne i konkretne elementy, które będą znajdowały odzwierciedlenie w dochodzeniu swoich praw w późniejszym czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *