Dieta w zależności od grupy krwi

Coraz więcej osób decydujących się na pozbycie się zbędnych kilogramów coraz lepiej zdaje sobie sprawę, że wybrana dieta powinna być dobierana dla każdej osoby indywidualnie. Nie chodzi tylko o ewentualne choroby i uczulenia na jakieś konkretne składniki oraz przemianę metaboliczną. Odpowiednią dietę powinno tworzyć się również biorąc pod uwagę grupę krwi, gdyż osoby z daną grupą krwi, mogą lepiej reagować na jedne produkty, a nieco gorzej na drugie.

Dieta, a grupa krwi

Ludzie mogą mieć różne grupy krwi: grupę 0, A, B lub AB. Okazuje się, że dla każdej poszczególnej grupy istnieją składniki pokarmowe, które dość skutecznie wspomagają utratę wagi oraz takie, które ją dość mocno hamują. Co najlepiej jeść, aby skutecznie się odchudzać zgodnie z naszą grupą krwi?

Grupa 0

Wszystkie osoby z grupą krwi 0, które chcą się skutecznie odchudzić, powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na czerwone mięso. Wskazana jest również wątróbka oraz produkty o wysokiej zawartości białka. Są one dobrze trawione i wspomagają metabolizm, który działa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Zaleca się również spożywanie większych ilości różnego rodzaju owoców morza. Wskazane jest także jedzenie brokułów oraz szpinaku. Osoby z grupą 0 powinny natomiast unikać glutenu, roślin strączkowych oraz produktów, które mogą hamować działanie hormonu tarczycy. Są one słabo trawione, często osadzają się na ściankach w postaci tkanki tłuszczowej i sprzyjają szybszemu wzrostowi wagi.

Grupa A

Dieta dla ludzi z grupą krwi A to dieta idealna dla wegetarianów. Osoby te bowiem powinny unikać mięsa, a postawić na warzywa, produkty sojowe oraz oleje roślinne. Szkodliwe dla tej grupy krwi mogą być rośliny strączkowe oraz nabiał.

Grupa B

Osoby z grupą krwi B powinny mieć dietę jak najbardziej zrównoważoną. Najlepsze będą produkty roślinne oraz te pochodzenia zwierzęcego. Zaleca się, więc jedzenie mięsa, jaj oraz zielonych warzyw. Tymczasem szkodliwe mogą być orzeszki ziemne, sezam lub pszenica.

Grupa AB

Osoby z tą grupą krwi mają przed sobą największe wyzwanie, ponieważ w tym przypadku powinny unikać wszystkich produktów niezalecanych dla osób z grupą A i grupą B, zaleca się jednak zielone warzywa, tofu oraz produkty mleczne.

Ciężkie odchudzanie

Jak widać, aby skutecznie i zdrowo schudnąć, trzeba się trochę poświęcić i zdobyć nieco wiedzy i doświadczenia. Dobranie odpowiedniej diety nie jest tak łatwe jak mogłoby się to niektórym osobom wydawać. Jeżeli więc narzekamy na wzdęcia i bóle brzucha, być może oznacza to, że jakieś pożywienie nam nie służy. Aby mieć pewność, że dieta, którą stosujemy jest idealna właśnie dla nas, warto poprosić o pomoc dietetyka z doświadczeniem, któremu na pewno nieobce jest dostosowywanie posiłków do odpowiedniej grupy krwi.

Wybieranie pożywienia, które ma posłużyć utracie wagi może być skomplikowane, jednak każdy może skutecznie schudnąć, jeżeli tylko weźmie się za to na poważnie. Trzeba na pewno zapamiętać, że pomoc profesjonalisty może zapewnić oczekiwane efekty znacznie szybciej i już na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *