Czy możesz chronić środowisko samodzielnie?

Jasne, że tak. Tylko że z jednej strony jest to proste, a z drugiej, jako społeczeństwo jesteśmy wygodni. O co konkretnie chodzi? Podamy tu kilka przykładów konkretnie. Przykład numer jeden, niech dotyczy czegoś, co praktycznie dla większości z nas jest codziennością. Pokonywanie drogi do pracy.

planeta

Jak to wygląda?

Sporo jest takich przypadków, że jedziemy gdzieś samochodem. A taka podróż trwa na przykład 10 minut. No to teraz prostym patentem, jeśli jest opcja żeby się przesiąść na komunikację miejską to na pewno warto to zrobić. Bo przecież wcale nie będziemy jechać jakoś znacznie dłużej. A oszczędzając na paliwie, oszczędzamy także środowisko, bo nie dostają się do niego żadne szkodliwe substancje. Warto taką przesiadkę rozważyć, nie tylko ze względu na oszczędność finansowe, to naprawdę świetny sposób na to ,by przysłużyć się dla środowiska.

Jak mogłoby wyglądać?

Do tego oczywiście dochodzą inne kwestie, bo możemy sobie po przełączać wszystkie rachunki z papierowych na e-faktury. Wiadomo, metoda małych kroków ale zdecydowanie lepiej jest właśnie w taki sposób zaczynać, zamiast rzucać się na głęboką wodę i potem bać, że się kompletnie to nie opłaci. Warto tutaj zaznaczyć jeszcze inną rzecz, konkretnie chodzi tutaj o fakt, że mamy jakąś sprawczość, coś zaczyna się dziać. Co więcej jeszcze, będziemy tutaj mogli konkretnie zastanowić się nad tym jak wiele będziemy w stanie zapewnić sobie ciekawych rozwiązań, które będą po prostu dostępne. Trzeba testować różne opcje i szukać takich, które faktycznie będą mogły jakościowo przełożyć się na konkretne rezultaty dla środowiska, a co za tym idzie, także dla naszego lepszego funkcjonowania.

Co jeszcze?

Warto też porozglądać się po podwórku, po lokalnym otoczeniu, może w gronie sąsiadów, rodziny, przyjaciół łatwiej będzie się zmobilizować doz działań o charakterze proekologicznym, zaproponować badania akustyczne tam gdzie wydaje się to potrzebne, co też niewątpliwie może zaowocować potem ciekawymi efektami, a także na pewno sprawi, ze będziemy w stanie szybko i skutecznie dopasować dla swoich potrzeb najlepszych sojuszników.

Jak to zrobić?

Wszystko zaczyna się od kroku do przodu, niezlatanie od tego co tka naprawdę będziesz robić musisz pamiętać, że do rozpędu potrzebny jest ruch. Nie ma mowy, żebyśmy mogli mówić tutaj o konkretnych rozwiązaniach i globalnej poprawie, jeśli wszyscy będą siedzieć na tyłkach i czekać, aż zrobią coś inni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *